Ωχ! Τι ροπαλιά ήταν αυτή;

Ο Ηρακλής έκανε την μεγάλη έκπληξη της ημέρας καθώς, έστω στις καθυστερήσεις, κατάφερε και πήρε τον βαθμό της ισοπαλίας (1-1) από τον Ολυμπιακό.

Το γκολ της ισοφάρισης το έβαλε ο 17χρονος Απόστολος Βέλλιος στο 92ο λεπτό παγώνοντας το Καραϊσκάκη. Ο Ηρακλής πριν το γκολ

είχε χάσει δυο καλές ευκαιρίες με τον Νικοπολίδη να κάνει σωτήριες αποκρούσεις.

Ο Ολυμπιακός διαμαρτύρεται για την ακύρωση του γκολ που πέτυχε ο Μήτρογλου, στο 80ο λεπτό, ως οφσάιντ.

Ο Ολυμπιακός είχε προηγηθεί στο πρώτο ημίχρονο (40ο λεπτό) με καταπληκτικό γκολ του Μαρέσκα.

Σε ένα συγκλονιστικό ματς ο Άρης και η Καβάλα ήρθαν ισόπαλες (0-0). Η Καβάλα κατάφερε, έστω και αν τελείωσε τον αγώνα με 8 παίχτες να μην χάσει  δημιουργώντας μια καλή παράδοση σε αγώνες με ομάδες όπως ο Παναθηναϊκός, Ολυμπιακός και τώρα Άρης.

Η ομάδα της Θεσσαλονίκης διαμαρτύρεται για την διαιτησία καθώς δεν της δόθηκε τουλάχιστον ένα πέναλτι.