Έτοιμος για "σεντόνι"

Μία ανάσα από τους προκριματικούς του Αυγούστου για την είσοδο στους ομίλους του Champions League βρίσκεται ο ΠΑΟΚ μετά τη δεύτερη φετινή νίκη του στο Καραϊσκάκη (0-1). Ο δικέφαλος θα σφραγίσει το εισιτήριο από απόψε αν η ΑΕΚ δεν νικήσει τον Αρη στο "Κλεάνθης Βικελίδης".

Η εικόνα του αγώνα

Θα έλεγε κανείς ότι το παιχνίδι αποτέλεσε μία επανάληψη του αντίστοιχου αγώνα

στην κανονική περίοδο του πρωταθλήματος. Ο Ολυμπιακός είχε περισσότερη ώρα την μπάλα στα πόδια του, πίεσε, όχι πάντα με ορθόδοξο τρόπο, αλλά παρουσίασε πολλά προβλήματα στην κυκλοφορία καθώς τα λάθη στις μεταβιβάσεις έδιναν και έπαιρναν. Παρόλα αυτά οι ερυθρόλευκοι άγγιξαν το γκολ στο 14' με το σουτ του Λούα-Λούα στο οριζόντιο δοκάρι.

Ο ΠΑΟΚ άφησε κατά μέρους τη δημιουργία, τουλάχιστον κατά το πρώτο 20λεπτο. Προτεραιότητα για την ομάδα του Φερνάντο Σάντος ήταν η σωστή λειτουργία των μετόπισθεν, η σωστή αλληλοκάλυψη και το πάγωμα του ρυθμού. Οταν όμως ο Δικέφαλος κατανόησε ότι η άμυνα του Ολ