Βαγιαδολίδ-Λεβαντε 1-1, ο ένας βαθμός τους κράτησε κοντά (vid)

Βαγιαδολίδ-Λεβαντε 1-1, ο ένας βαθμός τους κράτησε κοντά (vid)gripapΠαρ, 11/27/2020 - 23:52

Η Βαγιαδολίδ κρατούσε το πολύτιμο τρίποντο απέναντι στην Λεβάντε, αλλά το πέναλτι του Καμπάνια στο 83' έφερε την ισορροπία στο ματς.

Η Βαγιαδολίδ εκκίνησε αυτή την 11η αγωνιστική 2 βαθμούς πάνω από την Λεβάντε, η οποία ήταν ουραγός με 7 βαθμούς, παρέα με τις Ουέσκα και Θέλτα. Καταλαβαίνουμε λοιπόν τη σημασία της αναμέτρησης, αλλά και τη χαρά των φιλοξενούμενων όταν ισοφάρισαν το τελευταίο δεκάλεπτο.

Ο Μαρανιάο βρήκε δίχτυα στο 57' με το τρίτο του φετινό γκολ

και η Βαγιαδολίδ κρατούσε τη νίκη μέχρι το 83ο λεπτό. Τότε ο Καμπάνια ευστόχησε από τα 11 βήματα και έγραψε το τελικό 1-1, που κράτησε τους 2 αντιπάλους σε απόσταση βολής.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Real Valladolid - Ποδόσφαιρο Levante - Ποδόσφαιρο Off Off gripap Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Real Valladolid ΙΣΠΑΝΙΑ Η Βαγιαδολίδ κρατούσε το πολύτιμο τρίποντο απέναντι στην Λεβάντε, αλλά το πέναλτι του Καμπάνια στο 83' έφερε την ισορροπία στο ματς. Article publish on Παρ, 11/27/2020 - 23:52 Article hide updated date Off Article is longform Off