Το γύρισε σε τρία λεπτά η Λιντς (video)

Η Λιντς επιβλήθηκε της Μπέρτον με 2-1 και διεύρυνε το αήττητο σερί της στα έξι ματς, αναγκάζοντας παράλληλα τους γηπεδούχους στην όγδοη ήττα τους στο... σπίτι τους.

Ο Τομ Νέιλορ ένα λεπτό πριν συμπληρωθούν τα πρώτα 30 του αγώνα άνοιξε το σκορ, ωστόσο στο δεύτερο ημίχρονο φάνηκε η ανωτερότητα της πέμπτης της βαθμολογίας Λιντς. Οι φιλοξενούμενοι κυριάρχησαν και μέσα σε τρία λεπτά ανέτρεψαν την εις βάρος τους κατάσταση. Αρχικά ο Ερνάντεθ με φάουλ στο 61' έφερε το ματς στα ίσια και στο 64' ο Ρουφ πέτυχε το γκολ που χάρισε τη νίκη στην ομάδα του.

Η Μπέρτον παραλίγο να σώσει την παρτίδα, αφού στις καθυστερήσεις έχασε μεγάλη ευκαιρία για να ισοφαρίσει και να βάλει στο σακούλι της τον ένα βαθμό, τον οποίο χρειάζεται στη μάχη που δίνει για να παραμείνει πάνω από τη ζώνη του υποβιβασμού.