Τα στιγμιότυπα της 23ης αγωνιστικής στην Primera Division (vids)

Τα στιγμιότυπα της 23ης αγωνιστικής στην Primera Division (vids)ckaouΔευ, 02/15/2021 - 00:29

Βιγιαρεάλ - Μπέτις 1-2
Ένα γκολ λίγο πριν λήξει το ημίχρονο (45΄, Φεκίρ), άλλο ένα στο ξεκίνημα του δεύτερου μέρους (52΄, Έμερσον) και η Μπέτις πέρασε με "χειρουργικό" τρόπο

από την έδρα της Βιγιαρεάλ, που δεν βρήκε τρόπο να πάρει έστω την ισοπαλία αν και μείωσε νωρίς (65΄, πεν. Μορένο).

Λεβάντε - Οσασούνα 0-1
Τρίποντο - οξυγόνο για την Οσασούνα, που έκανε άλμα στην 12η θέση και πήρε απόσταση τεσσάρων βαθμών από την ζώνη του υποβιβασμού.

Ρεάλ Μ. - Βαλένθια 2-0
Πρώτο γκολ νωρίς (12΄, Μπενζεμά), ο Κροος το σιγούρεψε στο 42΄, ήσυχο απόγευμα στη Μαδρίτη απέναντι στις "νυχτερίδες".

Χετάφε - Σοσιεδάδ 0-1
Σπουδαίο διπλό για τους Βάσκους που τους ανέβασε στην 5η θέση μετά την ήττα της Βιγιαρεάλ. Σκόρερ ο Ισάκ στο 30΄.

Μπαρτσελόνα - Αλαβές 5-1
Μέσι από τα παλιά με δύο γκολ και μία ασίστ, στο πάρτι και ο Τρινκάο (2 γκολ) και Γκριεζμάν (2 ασίστ).

Εϊμπάρ - Βαγιαδολίδ 1-1
Χαμόγελα για τους φιλοξενούμενους με τον εκτός έδρας βαθμό απέναντι σε ανταγωνιστή για την παραμονή. Δύο γκολ στο πρώτο 25λεπτο, αλληλοεξουδετέρωση στην συνέχεια.

Σεβίλλη - Ουέσκα 1-0
Ένα γκολ του Μουνίρ ήταν αρκετό για τους Σεβιγιάνους, που είναι σταθερά στην τετράδα και μόλις στο -1 από την 3η Μπαρτσελόνα.

Γρανάδα - Ατλέτικο Μαδρίτης 1-2
Διπλό από χρυσάφι για την ομάδα του Σιμεόνε, που προηγήθηκε στο 63΄ με τον Γιορέντε, ισοφαρίστηκε τρία λεπτά αργότερα από τον Ερέρα, αλλά ο Κορέα στο 75΄ έβαλε το γκολ που τελικά σήμαινε τρίποντο.

Θέλτα - Έλτσε 3-1
Με δύο γκολ στο φινάλε του ημιχρόνου και άλλο ένα όταν η Έλτσε μείωσε, η Θέλτα σταθεροποιήθηκε στο μέσο της βαθμολογίας και άφησε την αντίπαλο της στη ζώνη του υποβιβασμού. Δύο γκολ πέτυχε ο Σάντι Μίνα.

ΙΣΠΑΝΙΑ - Primera Division - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off Off ΙΣΠΑΝΙΑ Αμετάβλητη παρέμεινε η κατάσταση στην κορυφή της βαθμολογίας στην Ισπανία, αφού Ατλέτικο, Ρεάλ και Μπαρτσελόνα συνέχισαν με νίκες.

Article publish on Δευ, 02/15/2021 - 00:29 Article hide updated date Off Article is longform Off