Σάρλοτ-Νιου Ίνγκλαντ 3-1: Έγραψε ιστορία με Σφιντέρσκι

Ο Πολωνός φορ άνοιξε το σκορ μόλις στην πρώτη φάση της αναμέτρησης, όταν στο 6ο λεπτό νίκησε με δυνατό σουτ τον Έντουαρντς. Ο Άλτιντορ είχε δύο ευκαιρίες να φέρει το ματς στα ίσα αλλά δεν είχε καθαρό μυαλό στο τελείωμα.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι φιλοξενούμενοι μπήκαν δυνατά, κέρδισαν πέναλτι και στο 52′ ο Χιλ ισοφάρισε από την άσπρη βούλα. Κι ενώ το μομέντουμ έλεγε Νιου Ίνγκλαντ, ο Σφιντέρσκι είχε διαφορετική άποψη. Με καταπληκτικό γυριστό έκανε το 2-1 στο 57′ δίνοντας νέο προβάδισμα στην ομάδα του.

Ο πρώην παίκτης του ΠΑΟΚ είχε συμμετοχή και στο 3-1, βγάζοντας τον Άλτσιβαρ στο ανοιχτό γήπεδο, εκείνος πάσαρε στον Μπέντερ και το 3-1 ήταν γεγονός στο 64′

Η ομάδα του Αρίνα είχε ευκαιρίες με τον Άλτιντορ και τον Ρένικς να ξαναμπεί στο ματς, αλλά η άμυνα της Σάρλοτ λειτούργησε άψογα. Τελευταία φάση στο ματς το δοκάρι του Χιλ στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων.