Περιστέρι-Λαύριο 89-87: Νίκη «δια πυρός και σιδήρου» (highlights)

Το Περιστέρι νίκησε το Λαύριο (89-87) στο ντέρμπι των ισοβάθμων για την 7η αγωνιστική της Basket League, με ντεμαράζ στο τελευταίο δεκάλεπτο, ενώ οι φιλοξενούμενοι που είχαν τέσσερις διψήφιους σκόρερ, όπως και οι γηπεδούχοι, προηγήθηκαν 61-67, αλλά δεν κατάφεραν να ολοκληρώσουν την ανατροπή του σκορ στο τέταρτο δεκάλεπτο.

Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν 84-78 στο 36′ με τρίποντο του Ράγκλαντ,

το Λαύριο “απάντησε” με σερί 0-5 και μείωσε στους τρείς πόντους (3ποντο Καστανέδα), αλλά και πάλι το Περιστέρι διατήρησε το προβάδισμα με 4/4 βολές των Πουλιανίτη και Χουγκάζ.

Το Περιστέριανανέωσε αρκετές επιθέσεις (12 επιθετικά ριμπάουντ αντί 5 του Λαυρίου) και είχε κορυφαίους τους Ράγκλαντ, Ουίλιαμς, Χουγκάζ και double double πέτυχε ο Ντάνγκουμπιτς με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ. , ενώ από το αξιόμαχο Λαύριο, πρώτος σκόρερ ήταν οι Καστανέδα και ο Θόρντον.

Δεκάλεπτα: 32-23, 50-45, 63-67, 89-87