Μάιντς-Άιντραχτ Φρ. 1-1: Την έσωσε στο τέλος ο Μαρμούς

Το πρώτο ημίχρονο είχε όλα τα χαρακτηριστικά του τοπικού ντέρμπι. Δύναμη, πάθος και ελάχιστες φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Η Μάιντς ευτύχησε να ανοίξει το σκορ στο 25ο λεπτό, όταν σε μία σέντρα στην περιοχή των “αετών”, ο Τραπ, συγκρούστηκε στον αέρα με τον Κοχ και ο Λι ψύχραιμα με κεφαλιά έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα. Αυτό ήταν το 12ο γκολ στη Bundesliga για τον Νοτιοκορεάτη, τα πέντε από αυτά τα έχει πετύχει με το κεφάλι.

Στην επανάληψη η ομάδα του Τοπμέλερ, μπήκε με περισσότερη ορμή στο παιχνίδι, αλλά αφού ο Κολό Μουανί απώλεσε δύο ευκαρίες, έμεινε με 10 παίκτες λόγω αποβολής του Κνάουφ στο 61ο λεπτό. Η λύτρωση για τους “αετούς” ήρθε στις καθυστερήσεις, όταν μετά την ωραία προσπάθεια του Εμπιμπέ, ο Μαρμούς ισοφάρισε 1-1, σκοράροντας το πρώτο του γκολ με τη φανέλα της νέας του ομάδας.