Δίκαιη μοιρασιά στο Κάροου Ρόουντ (video)

Σε αναμέτρηση που κράτησε αμείωτο το ενδιαφέρον μέχρι και το τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, Νόριτς και Πρέστον έμειναν στο 1-1 και πήραν από ένα βαθμό στο Κάροου Ρόουντ.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μάντισον, που ήταν και ο κορυφαίος παίκτης της ομάδας του Φαρκ. Η Πρέστον είχε δύο σπουδαίες ευκαιρίες για να φέρει το παιχνίδι στα ίσια στο πρώτο ημίχρονο. Τόσο στο δοκάρι του Μπράουν στο 38’ όσο και στην ευκαιρία του Μπαρκέιζεν με κεφαλιά – άουτ στο 43’.

Οι φιλοξενούμενοι ισοφάρισαν μετά από εκτέλεση κόρνερ του κορυφαίου δικού τους παίκτη, Γκάραγκερ και κεφαλιά του Μπερκέιζεν στο 70ο λεπτό.

Η διαφορά των δύο ομάδων ,που βρίσκονται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, παρέμεινε στους δύο βαθμούς.