Μπρεστ – Μονακό 0-2: Δίκαια δεύτερη

Ντέρμπι στο Φρανσίς Λε Μπλε μεταξύ της Μπρεστ και της Μονακό με λίγες καλές στιγμές στο πρώτο ημίχρονο.

Η καλύτερη από όλες το γκολ που πέτυχε ο Ζακαριά (40′) για την ομαδα του Άντι Χούτερ με ωραίο σουτ για να δώσει το προβάδισμα στους Μονεγάσκους.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι γηπεδούχοι δεν είχαν καλή εικόνα. Το 0-2 ήρθε γρήγορα από τον Μιναμίνο και οι μονεγάσκοι χωρίς να κινδυνεύσουν πήραν το

σημαντικό τρίποντο.

Κατόρθωμα στις καθυστερήσεις οι δύο κόκκινες κάρτες που είδαν οι νικητές με τους Μπεν Σεγκίρ και Σίνγκο να αποβάλλονται για διαπληκτισμούς με αντιπάλους σε ματς που κέρδιζαν εύκολα.

Μπρεστ: Μπίζοτ – Λαλά, Σαρντονέ, Λε Καρντινάλ, Λοκό – Μανιετί, Μαρτάν (78′ Λάζε) – Ντελ Καστιγιό (86′ Μπραχίμι), Ντούμπια (62′ Καμαρά), Σατριάνο – Μουνιέ (62′ Λε Ντουαρόν)

Μονακό: Μαγέτσκι – Βάντερσον, Σίνγκο, Μαριπάν, Σαλίσου – Φοφανά, Ζακαριά (78′ Καμαρά) – Ακλιούς (78′ Μπεν Σεγκίρ), Μιναμίνο (84′ Μπεν Γεντέρ), Ντιατά – Μπάλογκουν (84′ Έμπολο)