Μπάγερν Μονάχου – Μάιντς 6-2: Βαυαρικό… πάρτι (hls)

Εντυπωσιακή ήταν η Μπάγερν Μονάχου, καθώς συνέτριψε με 6-2 τη Μάιντς στο “Αλιάντς Αρίνα” σε παιχνίδι για τη 12η αγωνιστική της Μπουντεσλίγκα.

Οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 5ο λεπτό με τον Σερζ Γκνάμπρι, ενώ ο Τζαμάλ Μουσιάλα έκανε το 2-0 στο 28ο λεπτό.

Στο 43ο λεπτό, ο Σαντιό Μανέ κέρδισε πέναλτι και ανέλαβε την εκτέλεση του. Ο Τσέντνερ έπιασε το πέναλτι, ωστόσο ο Μανέ πήρε το ριμπάουντ και με πλασέ έκανε το 3-0.

Δείτε ΕΔΩ τα highlights

Η Μάιντς έχασε πέναλτι με τον Μπούρκαρντ στο 45′ και μείωσε σε 3-1 στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων του πρώτου μέρους με

κεφαλιά του Βίντμερ, ενώ ο… χορός των γκολ συνεχίστηκε και στο δεύτερο μέρος.

Με το τέρμα που σημείωσε ο Γκορέτσκα έγινε το 4-1 στο 58ο λεπτό, ο 17χρονος Ματίς Τελ έκανε το 5-1 στο 79ο λεπτό, ο Μάρκους Ινγκβάρτσεν μείωσε σε 5-2 στο 82ο λεπτό και ο Τσούπο Μοτίνγκ διαμόρφωσε το τελικό 6-2 στο 86′.