Αξιόπιστες ιδέες για γκολ κι όχι μόνον σε Σκωτία, Ολλανδία, Βέλγιο.

Σε πολύ καλή κατάσταση βρίσκεται η Αλκμάαρ με ένα νικηφόρο σερί και καλή επιθετική παρουσία. Θα πιέσει την άμυνα της Τβέντε από την αρχή προκειμένου να αξιοποιήσει και τις ατέλειες των αντιπάλων της. Καλό και το Goal/Goal, πάντως, για τον συγκεκριμένο αγώνα. Προβάδισμα νίκης έχουν και η Γάνδη με την Ρέϊντζερς σε ματς που όλα θα εξαρτηθούν από την σοβαρότητά τους.
Στο Βέλγιο πάντως η Μουσκρόν δεν εκτίθεται τόσο εύκολα, αμυντικά!
Το
κίνητρο μπορεί να βοηθήσει και την Γουέστ Χαμ στο ματς με την Λέστερ.
Κάθε άλλο παρά εύκολη υπόθεση θα είναι η νίκη ενώ στη Γαλλία θα είναι ακόμα πιο μπερδεμένα τα πράγματα για την Σεντ Ετιέν καθώς τελευταία δεν τα πάει καθόλου καλά. Η Στρασμπούργκ δεν θα παίξει το ρόλο του κομπάρσου λόγω της καλής της ψυχολογίας.

ΣΥΣΤΗΜΑ ΠΑΡΟΛΙ :

ΒΕΛΓΙΟ, Jupiler Pro League (21.30) Gent - Royal Excel Mouscron : Under 3,5 (1,42)
ΓΑΛΛΙΑ, Ligue 1 (21.45 Novasports 1 HD) Saint-Etienne - Strasbourg : Χ2 (1,72)
ΣΚΩΤΙΑ, Premiership (21.45) Dundee FC - Rangers : 2 (1,45)
ΑΓΓΛΙΑ, Premier League (22.00) West Ham - Leicester City : 1Χ (1,34)

ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΙΟ :

ΟΛΛΑΝΔΙΑ, Eredivisie (21.00) AZ - Twente : Home to score both halves (1,85) (γηπεδούχος να σκοράρει στα δύο ημίχρονα)

** Χθες η επιλογή της στήλης για το ΜΟΝΟ ΣΗΜΕΙΟ "πέρασε" από το 35ο λεπτό! Τελικά η ομάδα του Μπιλμπάο νίκησε με σκορ 3-2

ΓΙΟΥΡΟΠΑ ΛΙΓΚ (20.00) Athletic Club - Hertha BSC : Over 2,5 (1,90)