Άστον Βίλα-Νιούκαστλ 1-3: Σπουδαία εμφάνιση, μεγάλη νίκη με σκόρερ Σερ! (highlights)

Η Νιούκαστλ νίκησε με 3-1 εκτός έδρας την Άστον Βίλα για την 22η αγωνιστική στην Αγγλία και με τη δέκατη νίκη στη σεζόν και δεύτερη εκτός έδρας επέστρεψε με τους 32 βαθμούς και την έβδομη θέση στη βαθμολογία σε ευρωπαϊκή τροχιά.

Το 0-1 ο Σερ με προβολή μετά από κόρνερ του Τρίπιερ (όγδοη ασίστ) για να κάνει το 0-2 σε τέσσερα λεπτά πάλι ο Ελβετός στόπερ μετά το σουτ στο δοκάρι του Γκόρντον (πάλι από κόρνερ του Τρίπιερ!) για την καλύτερη στο πρώτο μέρος Νιούκαστλ. Η ομάδα του Χάου πίεση ψηλά και δεν απειλήθηκε από την Άστον Βίλα που έκλεισε το ημίχρονο με μόλις

μια τελική στην εστία (3-9 τελικές, 1-4 στην εστία).

Το 0-3 ο Μέρφι στο 52΄ για να μειώσει για την Άστον Βίλα σε 3-1 ο Γουότκινς στο 71′.

Άστον Βίλα: Μαρτίνες. Κας, Κόνσα, Λανγκλέ, Μορένο, Nτιαμπί, Λουίζ, Καμαρά, ΜακΓκιν, Τίλεμανς, Γουότκινς
Νιούκαστλ: Ντουμπράβκα, Τρίπιερ, Μπότμαν, Σερ, Μπερν, Μάιλι, Γκιμαράες, Λόνγκσταφ, Μέρφι, Ίσακ, Γκόρντον