Άρης - Ολυμπιακός: “Ερυθρόλευκη” επιστροφή από το 2-0 (vid)

Άρης - Ολυμπιακός: “Ερυθρόλευκη” επιστροφή από το 2-0 (vid)ageorgiΠαρ, 11/27/2020 - 20:30

O Ολυμπιακός τη σεζόν 2000-01 έφτασε πριν τη λήξη της σεζόν στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, του πέμπτου διαδοχικού για τους “ερυθρόλευκους”. Έτσι, ο αγώνας της τελευταίας αγωνιστικής με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη είχε αποκτήσει τυπική διαδικασία.

Ο αγώνας είχε πολλές

φάσεις, λόγω του ότι δεν υπήρχε άγχος για το αποτέλεσμα με τις δύο ομάδες να παίζουν ανοικτό ποδόσφαιρο δίχως σκοπιμότητες.

Ο Άρης κατόρθωσε να προηγηθεί με 2-0 μέσα σε δέκα λεπτά. Ο Χριστοδούλου στο 25' και ο Θεοδωρίδης στο 35' έδωσαν προβάδισμα δύο τερμάτων στους “κίτρινους”, οι οποίοι όμως δύο λεπτά αργότερα είδαν τον Παρ Ζέτερμπεργκ να μειώνει σε 2-1 και με αυτό το σκορ να κλείνει το πρώτο ημίχρονο.

Οι “ερυθρόλευκοι” δεν ήθελαν να κλείσουν με ήττα τη σεζόν και στο δεύτερο μέρος πίεσαν για την ισοφάριση, η οποία ήρθε στο 69'. Σημείο στο οποίο κέρδισαν πέναλτι σε μαρκάρισμα του Κατεργιαννάκη στον Γιαννακόπουλο με τον Γεωργάτο να το εκτελεί και να ισοφαρίζει σε 2-2.

ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο Off Off Off Off ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ολυμπιακός Άρης ΕΛΛΑΔΑ Άρης - Ολυμπιακός: “Ερυθρόλευκη” επιστροφή από το 2-0 Submitted by ageorgi on Παρ, 11/27/2020 - 15:01 http://novasports-forthnet.secure.footprint.net/apo_2-0_2-2_01.mp4 ΕΛΛΑΔΑ - Super League 1 - ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Off Off Off ΕΛΛΑΔΑ O Ολυμπιακός τη σεζόν 2000-01 έφτασε πριν τη λήξη της σεζόν στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, του πέμπτου διαδοχικού για τους “ερυθρόλευκους”. Έτσι, ο αγώνας της τελευταίας αγωνιστικής με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη είχε αποκτήσει τυπική διαδικασία. ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ Άρης - Ολυμπιακός Άρης Άρης - Ποδόσφαιρο Ολυμπιακός - Ποδόσφαιρο On Off On Demand Video publish on Πέμ, 01/01/1970 - 02:33 O Ολυμπιακός τη σεζόν 2000-01 έφτασε πριν τη λήξη της σεζόν στην κατάκτηση του πρωταθλήματος, του πέμπτου διαδοχικού για τους “ερυθρόλευκους”. Έτσι, ο αγώνας της τελευταίας αγωνιστικής με τον Άρη στη Θεσσαλονίκη είχε αποκτήσει τυπική διαδικασία. Article publish on Παρ, 11/27/2020 - 20:30 Article hide updated date On Article is longform Off