"Ανάσα" για Παναθηναϊκό νίκησε την ΑΕΚ και περιμένει την αυριανή απόφαση

Στη σκιά των επεισοδίων στο παιχνίδι με τον ΠΑΟΚ και εν' αναμονή της (αυριανής;) απόφασης, ο Παναθηναϊκός επικράτησε με 1-0 της ΑΕΚ και πήρε... εκδίκηση για την ήττα του στο ΟΑΚΑ.

Οι πράσινοι με γκολ-πέναλτι του Λέτο, στο 62ο λεπτό, πήραν τους τρεις βαθμούς, παρά τις πάμπολλες απουσίες που είχαν

(Μπεργκ, Εμποκού, Κουλιμπαλί) αλλά εκκρεμεί η αφαίρεση βαθμών, για τα όσα έγινε στο ντέρμπι της Λεωφόρου με τον ΠΑΟΚ και τη διακοπή του.

Στο 30' ο Παναθηναϊκός είχε την καλύτερη ευκαιρία του στο πρώτο μισό για να ανοίξει το σκορ, αλλά ο Μολέδο με κεφαλιά σημάδεψε στο δοκάρι.

Η ΑΕΚ ολοκλήρωσε την αναμέτρηση με παίκτη λιγότερο, λόγω της αποβολής του Βράνιες στις καθυστερήσεις.

ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Οδ. Βλαχοδήμος, Μαρινάκης, Χουλτ, Μολέδο, Κουτρουμπής, Ζέκα, Κουρμπέλης, Χατζηγιοβάνης, Λουντ (79' Ρέις), Λέτο (71' Μολίνς), Κλωναρίδης (65' Π.Βλαχοδήμος)

ΑΕΚ: Ανέστης, Ντίντακ, Τσιγκρίνσκι, Βράνιες, Γκάλο, Αϊντάρεβιτς (64΄ Αλμέιδα), Γιόχανσον, Μάνταλος, Γαλανόπουλος (75' Μπακασέτας), Χριστοδουλόπουλος (71' Πατίτο), Αραούχο