Ξάνθη - ΠΑΟΚ 0-3: Για σένα κόουτς

Ξάνθη - ΠΑΟΚ 0-3: Ο ΠΑΟΚ πέτυχε την πρώτη του εκτός έδρας νίκη στο πρωτάθλημα, επικρατώντας με 3-0 στα Πηγάδια της Ξάνθης, με τους παίκτες του να αφιερώνουν τα γκολ στον Ράζβαν Λουτσέσκου.

Στην έδρα όπου ΑΕΚ και Ολυμπιακός δεν κατάφεραν να φύγουν με τρίποντο,

ο ΠΑΟΚ "καθάρισε" το ματς από το πρώτο ημίχρονο και με το τελικό 3-0 απέναντι στην Ξάνθη έδειξε πως έχει... σφυγμό και ανέβηκε στην πρώτη θέση, περιμένοντας το παιχνίδι του Ολυμπιακού με τον Απόλλωνα που ξεκινάει σε λίγο.

Η ομάδα του Λουτσέσκου άνοιξε το σκορ στο 25' με αυτογκόλ του Ντε Λούκας, ενώ οχτώ λεπτά αργότερα ο Ρόμπερτ Μακ έκανε το 2-0 για τον Δικέφαλο, με τους παίκτες να πηγαίνουν στον Ράζβαν Λουτσέσκου και να αφιερώνουν το γκολ.

Στο δεύτερο μέρος οι φιλοξενούμενοι έκαναν άψογη διαχείριση του υπέρ τους αποτελέσματος, με τον Κρέσπο στο 62' να βάζει το κερασάκι στην τούρτα γράφοντας το τελικό 3-0.