Ντιναμό Κιέβου - ΑΕΚ 0-0: Κρίμα κι άδικο γι' αυτή την ΑΕΚ...

Ντιναμό Κιέβου - ΑΕΚ 0-0: Όλα τα δεδομένα ήταν... κατά της. Η παράδοση, οι άσχημες καιρικές συνθήκες, το χιόνι και φυσικά το σκορ της πρώτης αναμέτρησης στην Αθήνα (1-1) που έδινε προβάδισμα στην Ντιναμό Κιέβου.

Κι όμως, στο γήπεδο υπήρχε μόνο μια ομάδα κι εκείνη ήταν η ΑΕΚ, η οποία είχε την κατοχή υπέρ της (60-40%) έχασε τεράστιες φάσεις, με αποκορύφωμα εκείνη του Μασούντ στο 52ο λεπτό και εν τέλει δε μπόρεσε στα 90 λεπτά, συν τις καθυστερήσεις, να πετύχει το γκολ που θα μπορούσε να τη στείλει στη φάση των ''16''.

Η ευρωπαϊκή πορεία της ΑΕΚ έλαβε τέλος με εντελώς άδοξο τρόπο, καθώς η ομάδα του Χιμένεθ έφυγε από το Europa League δίχως να υποστεί ήττα, ούτε στη φάση των ομίλων, ούτε και στα νοκ - άουτ, όπου αποκλείστηκε με δύο ισοπαλίες, όντας καλύτερη ομάδα από τους Ουκρανούς που οφείλουν την πρόκρισή τους στο γκολ του Τσιγκάνκοφ στην Αθήνα...