Super League: «Ματσάρα» χωρίς νικητή στο Αγρίνιο, διπλό η Ξάνθη στα Χανιά

Σε ένα συγκλονιστικό παιχνίδι, Παναιτωλικός και Ατρόμητος μοιράστηκαν τον βαθμό της ισοπαλίας. Αμφότεροι, ειδικά στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν εξαιρετικό ποδόσφαιρο και το τελικό 2-2 άφησε τις δύο ομάδες χωρίς νίκη, μετά το πέρας της 2ης αγωνιστικής. «Έσπασε το ρόδι» η Ξάνθη, διπλό στα Χανιά επί του Πλατανιά (0-2).

Παναιτωλικός – Ατρόμητος 2-2

Ο Παναιτωλικός ξεκίνησε το παιχνίδι πιο δυνατά, αλλά ο Ατρόμητος ήταν αυτός

που άνοιξε το σκορ. Στο 32′, ο Ούμπιδες έβγαλε τη σέντρα και με κεφαλιά ο Ντιγκινί έκανε το 0-1. Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο 67′, όταν ο Χαντάκιας εκμεταλλεύτηκε την κακή έξοδο του Μίρκοβιτς και σκόραρε για το 1-1.

Ωστόσο, τα πανηγύρια των γηπεδούχων κράτησαν μόλις δύο λεπτά, αφού στο 69′ με εκπληκτικό σουτ του Ντάουντα, ο Ατρόμητος πήρε εκ νέου το προβάδισμα, με 2-1.

Στο 79′, ο Μοράρ -με κοντινό πλασέ- ισοφάρισε για τον Παναιτωλικό, διαμορφώνοντας το τελικό 2-2.

Πλατανιάς Χανίων – Ξάνθη 0-2

Η Ξάνθη αιφνιδίασε τον Πλατανιά στο πρώτο ημίωρο κι αυτό ήταν αρκετό για να φύγει με τη νίκη από τα Περιβόλια.

Ο Μπρίτο στο 18′ και ο Γέντρισεκ στο 25′ πέτυχαν τα γκολ των φιλοξενούμενων, οι οποίοι πέτυχαν την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα.