Football League: Νέα «γκέλα» για τον Άρη, νίκη για τα Τρίκαλα

Το γκολ του Μπράνα Ιλιτς στο 52ο λεπτό δεν στάθηκε αρκετό στον Άρη για να νικήσει στον Εύοσμο τον Αγροτικό Αστέρα. Ο Φιλίπε ισοφάρισε για τον Αγροτικό Αστέρα στο 84ο λεπτό και στέρησε από τους «κίτρινους» την δυνατότητα να «αναρριχηθούν» μόνοι στην 2η θέση της Football League.

Η εξ αναβολής αναμέτρηση έγινε στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής και αξίζει να σημειωθεί ότι η ομάδα του Νίκου Αναστόπουλου έχει

-όπως και ο πρωτοπόρος Απόλλων Σμύρνης- δύο αγώνες περισσότερους από την Λαμία που βρίσκεται στην 2η θέση της κατάταξης.

Παράλληλα, τα Τρίκαλα δεν δυσκολεύθηκαν να επικρατήσουν 2-0 της Αναγέννησης Καρδίτσας (σ.σ. 9η αγωνιστική) και να «πιάσουν» τα Χανιά στην 7η θέση με 21 βαθμούς. Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Αρναρέλλης (33΄ πέναλτι) και Κουσκουνάς (42΄).

18. Πανθρακικός 14 0

** Ο Αχαρναϊκός έχει τιμωρηθεί με αφαίρεση δύο βαθμών και ο Πανθρακικός αποχώρησε από το πρωτάθλημα.