Ο Παναθηναικός έφυγε νικητής από την Κέρκυρα

Ο Παναθηναικός λοιπόν, πέτυχε μιά νίκη την οποία είχε απόλυτη ανάγκη, ύστερα από την  άσχημη  αρχή που έχει κάνει στην εφετινή σεζόν, με τον αποκλεισμό του από τις ευρωπαικές διοργανώσεις.Σίγουρα τώρα, θα έχουν και την ευκαιρία να ηρεμήσουν περισσότερο, με τη διακοπή του πρωταθλήματος, λόγω της εθνικής ομάδας.Οι «πράσινοι» δεν είχαν ρυθμό στο α' μέρος, αλλά στη συνέχεια εμφανίστηκαν βελτιωμένοι, δημιούργησαν φάσεις για γκολ
και σκόραραν με τους Λέτο (62' με πέναλτι) και Νίνη (στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων).Ο διαιτητής Σιδηρόπουλος, έδειξε κίτρινη κάρτα στους Οσμαν, Μετίν-Καραγκούνη, Βύντρα.ΚΕΡΚΥΡΑ: Αναστασόπουλος, Γκουστάβο, Κοντοδήμος, Βενέτης, Βέντσελ, Οσμάν, Λόβιν, Λαμπρόπουλος (60' Μετίν), Καλατζής, Ιωάννου (54' Αγρίτης), Μαζνόφ (71' Μπάρκογλου).ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ: Κοτσόλης, Βύντρα, Ιωαννίδης, Μπουμσόνγκ, Καντέ, Βιτόλο, Καραγκούνης (79' Νίνης), Κλέιτον (46' Λέτο), Ζέκα, Κουίνσι (89' Μαυρίας), Τοτσέ.Ισοπαλία  στη Νέα ΣμύρνηΕξαιρετικό παιχνίδι στη Νέα Σμύρνη με Πανιώνιο και Εργοτέλη, να προσφέρουν θέαμα (2-2)Ο Πανιώνιος, προηγήθηκε στο 11' με καταπληκτικό γκολ του Ριέρα, ο Φραγκουλάκης ισοφάρισε στο 52' αλλά και πάλι ο Πανιώνιος πήρε προβάδισμα με  τον Κουμορτζί (72' ).  Τελικά, ο Εργοτέλης ισοφάρισε στο 90' με τον Τζούνιορ. Ο διαιτητής ΓΙάχος έδειξε κίτρινη κάρτα στους  Κρικβέλια, Τσότσαλιτς -  Γιοβάνοβιτς,  Λεάλ,  Χίμπλινγκερ. ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ: Σιδεράκης, Κρικβέλια, Σιόβας, Τσότσαλιτς, Γιόνσον, Ομο, Σάμαρης. Κουμορτζί, Εστογιάνοφ, Γουνδουλάκης (75' Μιλοβάνοβιτς), Ριέρα.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ: Πίρσον, Γιοβάνοβιτς, Χίμπλινγκερ, Βίσιο, Κουτσιανικούλης (77' Κυριακίδης), Ρομάνο, Μπέτο (51' Λεάλ), Τζούνιορ, Ολίσε (51' Φραγκουλάκης), Μπούντιμιρ, Σασιασβίλι.