Iσοπαλία στην Πλατεία

Δεν ήταν παιχνίδι για καρδιακούς το ματς της Νέας Σμύρνης με τον Εργοτέλη να ισοφαρίζει στις καθυστερήσεις σε 2-2 τον Πανιώνιο παίρνοντας πολύτιμο βαθμό. Στο πρώτο μέρος οι γηπεδούχοι είχαν την καθολική υπεροχή και μόλις στο 12' με ένα γκολ αριστούργημα του Σίτο Ριέρα άνοιξαν το σκορ. Το 1-0 κράτησε για ένα ημίχρονο και αφού ο Νίκος Καραγεωργίου άρχισε να διορθώνει το κακό του κοουτσάρισμα βάζοντας μέσα τους βασικούς. Ο Φραγκουλάκης με το που μπήκε λοιπόν έφερε το ματς στα ίσα στο 51' γράφοντας το 1-1. Η συνέχεια ήταν ανάλογη του πρώτου
μέρους με τον Πανιώνιο να προσπαθεί για το γκολ, κάτι που πέτυχε στο 72' με τον Κουμορτζί. Και ενώ πλησιάζε το τέλος του παιχνιδιού και όλα έδειχναν ότι ο Πανιώνιος θα έπαιρνε τους τρεις βαθμούς ήρθε ο Σίλβα Τζούνιρ σκοράρει στις καθυστερήσεις δίνοντας τον βαθμό στο Εργοτέλη. Τελικό σκορ 2-2 στην Νέα Σμύρνη.ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ (Τ. Λεμονής): Σιδεράκης, Κρκβέλια, Ομο, Σιόβας, Τσότσαλιτς, Γουνδουλάκης, Κουμορτζί, Σάμαρης, Ριέρα, Εστογιανόφ, Γιόνσον.Στον πάγκο: Παναγόπουλος, Μιλοβάνοβιτς, Κολοβός, Σταματής, Αναστασόπουλος, Κούρντι, Μπούζας.ΕΡΓΟΤΕΛΗΣ (Ν. Καραγεωργίου): Πίρσον, Γιοβάνοβιτς, Χίμπλινγκερ, Βίσιο, Κουτσιανικούλης, Ρομάνο, Μπέτο, Σίλβα, Ολίσε, Μπούντιμιρ, Σασιασβίλι.