ΡΑΝΙΕΡΙ ΑΝΤΕ ΓΕΙΑ! – ΕΛΛΑΔΑ – ΝΗΣΟΙ ΦΕΡΟΕ 0-1!

Απίστευτο και όμως αληθινό: Η Εθνική Ελλάδας του Ρανιέρι, έχασε μέσα στο Καραισκάκης με 1-0 από τους ερασιτέχνες των Νησιών Φερόε!

Οι νησιώτες, μάλιστα δεν αρκέστηκαν μόνο στο γκολ του 61ου λεπτού με τον Γιόχαν Εντμούντσον αλλά είχαν και δύο δοκάρια στο πρώτο ημίχρονο.

Το μοναδικό που κατάφεραν οι παίχτες του Ρανιέρι ήταν κάποιες σκόρπιες ευκαιρίες με κορυφαία το δοκάρι στο 89΄ με τον Κονέ.

Ενδεικτικό της απογοήτευσης που επικράτησε στο «Γ. Καραϊσκάκης»

ήταν το σύνθημα που φώναζαν οι φίλαθλοι της Εθνικής στους παίχτες «βγάλτε τις φανέλες και φύγετε από εδώ».

Η Ελλάδα γνωρίζει την πιο ντροπιαστική ήττα της ιστορίας της (1-0), με τα Νησιά Φερόε να κάνουν την έκπληξη και να φεύγουν από το «Γ. Καραϊσκάκης» με τους τρεις βαθμούς. Στην τελευταία θέση του 6ου ομίλου το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα, που βλέπει την πρόκριση στα τελικά του Euro 2016 να απομακρύνεται. Τρεις ήττες και μια ισοπαλία ο απολογισμός μετά από τέσσερα παιχνίδια.

ΝΗΣΙΑ ΦΕΡΟΕ: Νίλσεν, Νάες, Β. Ντάβιντσεν, Γκρέγκερσεν, Νάτεσταντ, Μπενιάμινσεν, Βατνχάμαρ, Χολστ, Ολσεν, Χάνσον, Εντμουντσον.

ΕΛΛΑΔΑ: Καρνέζης, Τοροσίδης, Καράμπελας, Μανωλάς, Μόρας, Μανιάτης, Σάμαρης, Κονέ, Χριστοδουλόπουλος, Καρέλης, Γκέκας.