ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-ΜΠΕΝΦΙΚΑ 1-0 – ΜΕΓΑΛΗ ΝΙΚΗ ΜΕ ΕΙΣΙΤΗΡΙΟ ΣΤΟΥΣ “16″

Με γκόλ του Μανωλά με κεφαλιά από κόρνερ του Χολέμπας, ο Ολυμπιακός κέρδισε με 1-0 την Μπενφίκα στο Καραισκάκη. Τουλάχιστον δύο σίγουρα γκολ των Πορτογάλων απέτρεψε με εντυπωσιακές επεμβάσεις ο τερματοφύλακας Ρομπέρτο

Πολύ μεγάλο βήμα για την πρόκριση στην επόμενη φάση. 7 βαθμούς ο Ολυμπιακός. 4 η Μπενφίκα.78ο λεπτό Και πάλι ο Ρομπέρτο σώζει τον Ολυμπιακό
σε σουτ από καλή θέση των πορτογάλων.

71ο λεπτό: Αλλαγή για την Μπενφίκα. Εκτός ο Καρντόσο. Στη θέση του ο Λίμα.

56ο λεπτό: Αλλαγή για τον Ολυμπιακό. Ο Γιαταμπαρέ εκτός αγωνιστικού χώρου. Στη θέση του ο Εντινγκά.

54ο λεπτό: Μεγάλη ευκαιρία για την Μπενφίκα. Άλλο ένα τετ-α-τετ με τον Ρομπέρτο να αποκρούει και να σώζει στο σουτ του Σίλβιο.

27ο λεπτό: Ευκαιρία για την Μπενφίκα. Ο Πέρες εκτέλεσε το κόρνερ. Ο Λουιζάο έπιασε την κεφαλιά.

13ο λεπτό: ΓΚΟΛ ΓΙΑ ΤΟΝ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ. Σκόρερ ο Κώστας Μανωλάς. μετά από κόρνερ του Χολέμπας

8ο λεπτό: Καλή ευκαιρία για την Μπενφίκα. Ο Ρομπέρτο σώζει τον Ολυμπιακό καθώς βγήκε πολύ ωραία στα πόδια του Μαρκοβιτς %

Ολυμπιακός: Ρομπέρτο, Σαλίνο, Μανωλάς, Σιόβας, Χολέμπας, Σάμαρης, Μανιάτης, Γιαταμπαρέ, Φουστέρ, Σαβιόλα, Μήτρολου

Στον πάγκο: Μέγιερι, Α. Παπαδόπουλος, Μετζανί, Μπονγκ, Εντινγκά, Κάμπελ, Τσόρι.

Μπενφίκα: Αρτούρ, Λουιζάο, Μάξι Περέιρα, Γκαράι, Σίλβιο, Αμορίμ, Γκαϊτάν, Μάτιτς, Πέρεζ, Καρντόσο και Μάρκοβιτς.