Champions League: “Καθάρισε” την Σίτι η Μπαρτσελόνα – Νίκησε την Ντόρτμουντ η Γιούβε

[UPD] Με δύο γκολ του Λουίς Σουάρες στο πρώτο μισάωρο του ματς, οι Καταλανοί επικράτησαν 2-1 στο «Έτιχαντ» της Μάντσεστερ Σίτι και έτσι πήραν πολύ σοβαρό προβάδισμα για την πρόκριση στους «8» του Champions League.

Καλύτεροι οι «πολίτες» στο δεύτερο μέρος, με τον Αγουέρο να σκοράρει στο 69ο λεπτό, αλλά τον Κλισί να αποβάλλεται στο 74’ και να τους κόβει τα… φτερά. Μάλιστα, στο τρίτο λεπτό

των καθυστερήσεων ο Μέσι έχασε και πέναλτι!

Στο 2ο ματς της βραδιάς, η Γιουβέντους με τα γκολ του Τέβεζ και του Μοράτα, επικράτησε 2-1 της Ντόρτμουντ που σκόραρε με τον Ρόις και πήρε μικρό προβάδισμα για τη ρεβάνς.

ΝΩΡΙΤΕΡΑ ΜΕΤΑΔΙΔΑΜΕ

24/2 (18/3): Μάντσεστερ Σίτι-Μπαρτσελόνα24/2 (18/3): Γιουβέντους-Μπορούσια Ντόρτμουντ25/2 (17/3): Μπάγερ Λεβερκούζεν-Ατλέτικο Μαδρίτης25/2 (17/3): Άρσεναλ-Μονακό