Ναι της Λεβερκούζεν για επανάληψη του αγώνα με το γκολ φάντασμα

Η Μπάγερ Λεβερκούζεν είναι διαθέσιμη να γίνει επανάληψη του αγώνα με την Χόφενχαϊμ, που σημαδεύτηκε από το γκολ «φάντασμα».

Η Μπάγερ νίκησε τον αγώνα με 2-1, αλλά το γκολ του Στέφαν Κίσλινγκ ήταν το μόνο στοιχείο του αγώνα που απασχόλησε τα μέσα.

Στο 70 κεφαλία του παίκτη βγήκε άουτ, αλλά η μπάλα μέσα από μια τρύπα πέρασε στο εσωτερικό του τέρματος και ο διαιτητής σφύριξε γκολ.

Παίκτης

και διαιτητής αλληλοκατηγορούνται από την Παρασκευή για το ποιος ευθύνεται, αλλά η Γερμανική Ποδοσφαρική Ομοσπονδία θα έχει τον τελευταίο λόγο.

Η αδικημένη Χόφενχαϊμ έκανε αμέσως αίτηση στην Ομοσπονδία για επανάληψη του αγώνα και η αντίπαλος της δήλωσε επίσημα ότι είναι διατεθειμένη να παίξει και πάλι τον αγώνα της ένατης αγωνιστικής, αλλά υπό όρους.

«Ακόμη κι αν δεχθούμε την επανάληψη του αγώνα, κατά τον χρόνο του σφάλματος η Λεβερκούζεν ήταν ακόμα μπροστά 1-0 με γκολ του Σίντνεϊ Σαμ. Εκείνο το γκολ δεν το “κλέψαμε”. Νικούσαμε», δήλωσε ο υπεύθυνος επικοινωνίας της Μπάγερ, Μέινολφ Σπρινκ.

The post Ναι της Λεβερκούζεν για επανάληψη του αγώνα με το γκολ φάντασμα appeared first on Paraskhnio.gr.