Ζωντανός ο Πανιώνιος, 2-1 τον Ατρόμητο

Ο Πανιώνιος σκόραρε δύο γκολ στο πρώτο μέρος και πήρε το σπουδαίο τρίποντο επί του Ατρομήτου με 2-1. Πρώτη ήττα για τους Περιστεριώτες μετά την 3η αγωνιστική.

Στο πρώτο ημίχρονο οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να προηγηθούν 2-0 με τα γκολ των Γιάννου και Αραβίδη στο 6ο και 38ο λεπτό , αλλά στο δεύτερο ο Ατρόμητος συνήλθε, πίεσε και έχασε μεγάλες ευκαιρίες.

Τελικά σκόραρε με ωραίο γκολ

του Δημούτσου, πίεσε για την ισοφάριση, αλλά το 2-1 δεν άλλαξε και ο Πανιώνιος πήρε μία σημαντική νίκη, κυρίως για ψυχολογικούς λόγους μετά από όσα ακολούθησαν από την ήττα με την Καλλονή.

Οι συνθέσεις:

Πανιώνιος (Παντελής): Γιαννακόπουλος, Λαμπρόπουλος, Κουλουχέρης, Αυλωνίτης, Κούρος, Κούρντι, Μητρόπουλος, Μενδρινός (79′ Καμπάνταης), Κολοβός (87′ Παντίδος), Αραβίδης (72′ Καλτσάς), Γιάννου

Ατρόμητος (Παράσχος): Σηφάκης, Φυτανίδης (54′ Γκαρσία), Ταυλαρίδης (83′ Καραμάνος), Λαζαρίδης, Γιαννούλης, Ιγκλέσιας, Δημούτσος, Ούμπιδες, Καραγκούνης (39′ Μπρίτο), Ναπολεόνι, Παπαδόπουλος