Άνετα στους «8» ο Ολυμπιακός

Λόγω του 4-0 του πρώτου ματς, το παιχνίδι ήταν χαλαρό αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι στερήθηκε ποιότητας. Ο Αστέρας πίεσε για τη νίκη της τιμής, ωστόσο ο Ολυμπιακός, καλά οργανωμένος όχι μόνο άντεξε αλλά ήταν και καλύτερος, κυρίως στο δεύτερο ημίχρονο.

Η ομάδα του Μίτσελ πέτυχε το νικητήριο γκολ στο 79ο λεπτό της αναμέτρησης με τον Σέποβιτς ο οποίος είχε

μπει στον αγώνα μόλις τρία λεπτά νωρίτερα.

Ο Αστέρας από την πλευρά του σκόραρε δύο φορές αλλά και τα δύο γκολ του ακυρώθηκαν. Το ένα με τον Ζησόπουλο στο 43′ και το άλλο με τον Χουάνμα στο 92′.

Αστέρας Τρ. (Στάικος Βεργέτης): Γεωργακόπουλος, Λούι, Σανκαρέ (66′ Γκοϊάν), Κυριακόπουλος (75′ Ντε Μπλάσις), Ζησόπουλος, Εντό, Σέτι, Μουνάφο, Ναβάρο (52′ Κοντοές), Κάφα, Χουάνμα.

Ολυμπιακός (Μίτσελ Γκονθάλεθ): Μέγκιερι, Σαλίνο, Παπαδόπουλος, Παπάζογλου, Μπονγκ, Πελέ, Εντινγκά, Μασάντο (65′ Βάις), Φουστέρ, Ντομίνγκες (57′ Ιμπαγάσα), Μήτρογλου (76′ Σέποβιτς).