Σημαντικό τρίποντο για τον Απόλλωνα

Οι Αθηναίοι έπαιξαν καλύτερα αφού διέθεταν μεγαλύτερο κίνητρο από τους αντιπάλους. Πέτυχαν μάλιστα το πρώτο γκολ της σε κομβικό σημείο, στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων με πέναλτι του Κόρμπου. Ο ίδιος παίκτης διαμόρφωσε το 2-0 στο 57′ ενώ ο Αργυρόπουλος ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0 στο 81′ λίγο πριν αποβληθεί.

Ο Πανθρακικός πρόλαβε να πετύχει δύο γκολ πριν απο τη λήξη (στο 89′ με τον Χασομέρη και στο 92′ με τον Ρομέου) αλλά δεν έφτασε στην ισοφάριση.

Απόλλων: Τζόρβας, Αργυρόπουλος, Άλβαρες, Δεληζήσης, Κανακούδης, Κόρμπος (88′ Παπαζαχαρίας), Τσοκάνης, Τσιλιγκίρης (72′ Χατζηζήσης), Παντελιάδης, Φαρινόλα, Πετρόπουλος (46΄Μπάρκογλου).

Πανθρακικός: Σέρεμετ, Παπαγεωργίου, Μίκουλιτς, Μαξίμ, Χρήστου (62′ Ζεκίνια), Εμπό (75′ Ντιόγκο), Ρομέου, Κάσες, Τζάνης, Μπαϊκαρά, Ιγκόρ (84′ Χασομέρης).