Πεντάρα η ΑΕΚ

Η ομάδα του Τραϊανού Δέλλα έφτασε σε υψηλά επίπεδα απόδοσης και με χατ-τρικ του Αλεσάντρε Νταγκόλ έφτασε στο σκοπό της χαρίζοντας και θέαμα στον κόσμο της.

Το σκορ άνοιξε ο Πεταυράκης στο 17′ ενώ τρία λεπτά πριν βγει το ημίχρονο ο Νταγκόλ με χτύπημα πέναλτι διαμόρφωσε το 2-0.

Ο Βραζιλιάνος βρήκε και πάλι δίχτυα στο 60′ για το 3-0, ο Πλατέλλας έκανε το 4-0 στο 73′ και το σκορ έκλεισε ο Νταγκόλ με το τρίτο προσωπικό τέρμα του στο 83′.

ΑΕΚ (Τραϊανός Δέλλας): Βούρας, Αργυρίου, Πεταυράκης, Ρόβας (60′ Κορδέρο), Τσιρίλο, Σταθάκης, Γεωργέας, Ντακόλ, Μπρέσεβιτς (46′ Πλατέλλας), Ανάκογλου, Γροντής (80′ Παυλής).

Άγιος Νικόλαος (Στάθης Νεκτάριος): Κασσωτάκης, Πηγιάκης, Μουτάκης, Κ. Κοκολάκης, Δέλλιος, Χριστάκης, Τσωνίδης, Καουκάκης, Λεπτοκαρύδης, Γ. Κοκολάκης, Κρανιάτης (65′ Χατζάι).