Παίρνει τα πάνω του ο Άρης, 2-1 τη Βέροια

Το τρίποντο της νίκης που τον φέρνει στην 8η θέση με 10 βαθμούς πέτυχε ο Άρης, ο οποίος επικράτησε 2-1 της Βέροιας στο «Κλεάνθης Βικελίδης» στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής της Super League. Οι «κίτρινοι» βρέθηκαν από νωρίς να κυνηγούν το σκορ, αφού μόλις στο 3ο λεπτό η Βέροια ευτύχησε να προηγηθεί με τον Καλτσά. Οι φιλοξενούμενοι, όμως, έμειναν με παίκτη λιγότερο

όταν αποβλήθηκε λίγο πριν το τέλος του πρώτου μέρους ο Μπαργκάν, ενώ το έργο τους έγινε ακόμα πιο δύσκολο όταν στο 57′ ο Αγκάνθο σκόραρε για το 1-1.

Στο 60ο λεπτό η Βέροια βρέθηκε στη δυσάρεστη θέση να χάσει με αποβολή και τον Σνάουτσνερ, με αποτέλεσμα οι Θεσσαλονικείς να εκμεταλλευτούν το αριθμητικό πλεονέκτημα δύο παικτών και να πάρουν τη νίκη με το γκολ του Γκέσιου στο 71ο λεπτό.

Αξίζει να σημειωθεί πως οκτώ λεπτά πριν την ολοκλήρωση του αγώνα ο Άρης έμεινε με 10 παίκτες μετά την δεύτερη κίτρινη (για θέατρο) που αντίκρισε ο Καζναφέρης.