Ο νόμος του Αγρινίου

O Παναιτωλικός συνεχίζει την ανοδική του πορεία και πήρε ακόμα μία σπουδαία νίκη στο Αγρίνιο. Η ομάδα του Μάκη Χάβου, παίζοντας εξαιρετικά στο πρώτο ημίχρονο, νίκησε εύκολα τον Απόλλωνα Σμύρνης με 2-1. Οι γηπεδούχοι έφτασαν τους 34 βαθμούς, ενώ η «Ελαφρά Ταξιαρχία» παραμένει κοντά στην επικίνδυνη ζώνη του υποβιβασμού.

Ο Παναιτωλικός προηγήθηκε με τον Μπόγιοβιτς στο 7ο λεπτό, ενώ στο 13ο λεπτό ο Καμαρά με εξαιρετική ατομική προσπάθεια έκανε το 2-0. Στο 56′ ο Άμπροουζ μείωσε για τον Απόλλωνα που μεταμορφώθηκε προς το καλύτερο στο δεύτερο μέρος, πίεσε και κυνήγησε τον βαθμό της ισοπαλίας.