Νίκη έδρας για τον ΟΦΗ

To παιχνίδι, ιδιαίτερα στο πρώτο ημίχρονο, ήταν κακό, ωστόσο αυτό δεν εμπόδισε τους γηπεδούχους να εκμεταλλευτούν τις ευκαιρίες που τους δόθηκαν και να πετύχουν δύο γκολ στην επανάληψη.

Στο 57′ ο Ζε Εντουάρντο έγραψε το 1-0 μετά από ωραία πάσα του Ροβίθη ενώ δέκα λεπτά αργότερα ο Ντουντού διαμόρφωσε το τελικό σκορ με κοντινή προβολή. Η καλύτερη στιγμή του Ατρομήτου ήρθε στο 78′ με το σουτ του Μπρίτο να καταλήγει στο δοκάρι.

ΟΦΗ: Φερνάντες, Τριποτσέρης, Ζόρο, Παπάζογλου, Ντουντού, Ροβίθης (Κουτσιανικούλης 65′), Κάλαϊτζιτς (Φραγκουλάκης 90′), Ζε Εντουάρντο (Στάθης 74′), Μπούρμπος, Μακρής, Μιλιάζες.

Ατρόμητος: Σηφάκης, Ταυλαρίδης (Ναπολεόνι 77′), Φυτανίδης, Γεωργίου (Μπρίτο 65′), Μπάλλας (Φωτάκης 71′), Γιαννούλης, Καραμάνος, Δημούτσος, Ουμπίδες, Λαζαρίδης, Φάμπιο.