Επέστρεψε στις νίκες ο ΠΑΣ

Ο ΠΑΣ Γιάννινα νίκησε 1-0 τον Πλατανιά και επέστεψε στα θετικά αποτελέσματα μετά την 6η αγωνιστική.

Σε ένα κακό ματς με ελάχιστες φάσεις, ο ΠΑΣ προηγήθηκε στο 62ο λεπτό με γκολ του Βίλα με κοντινή προβολή μετά από παράλληλη μπαλιά του Κοροβέση.

Στα υπόλοιπα λεπτά ο ΠΑΣ Γιάννινα διαχειρίστηκε άψογα το παιχνίδι. Αν και υπήρχε άγχος στα πόδια των παικτών να κρατήσουν το 1-0, αυτό δεν έπαιξε ρόλο στη ροή του αγώνα. Ο Πλατανιάς ήταν κακός, δεν μπόρεσε να αντιδράσει και ο χρόνος

κύλησε υπέρ των γηπεδούχων που επέστρεψαν στα θετικά αποτελέσματα.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Γιάννινα (Γιώργος Γεωργουλόπουλος): Βελλίδης, Βίλα (90+2ʼ Γιάκος), Λίλα, Κολοβέτσιος, Ίλιτς (78ʼ Στρούνα), Τσουκαλάς, Μιχαήλ, Κοροβέσης, Τζημόπουλος, Ντάσιος, Ντε Βινσέντι

Πλατανιάς (Μαρίνος Ουζουνίδης): Γεωργαλλίδης, Ζουμπουλάκης, Ράφαελ, Ιντζίδης, Φερναντές, Σιώπης, Τετέ, Αγκιλέρα (75ʼ Μπεριάν), Τόρες, Γουνδουλάκης (75ʼ Πόποβιτς), Μπέλιτς (46ʼ Κατάι)