Νίκη με ανατροπή ο ΠΑΟΚ

Με γκολ του Ζβόνιμιρ Βούκιτς στο 94ο λεπτό, ο ΠΑΟΚ πέτυχε μία ακόμη ανατροπή στην Τούμπα, έκαμψε την αντίσταση του αξιόμαχου Εργοτέλη (2-1) και πανηγύρισε την έκτη εντός έδρας νίκη του σε ισάριθμες αναμετρήσεις.

Το σκορ άνοιξε στο 13ο λεπτό ο Βερπακόφσκις, με τον Εργοτέλη να δημιουργεί και να χάνει κι άλλες ευκαιρίες για να μεγαλώσει το προβάδισμα. Ο Δικέφαλος βρήκε τη λύση στο 64′ με κεφαλιά του Κατσουράνη μετά από σέντρα του Λίνο για να έρθει ο Βούκιτς στο τέταρτο λεπτό των καθυστερήσεων να γράψει το 2-1 με θαυμάσια εκτέλεση φάουλ.

Οι συνθέσεις:

ΠΑΟΚ: Χακόμπο, Κίτσιου, Λίνο, Βίτορ (35′ Λόπεθ), Κατσικάς, Κατσουράνης, Λαζάρ, Νίνης (53′ Βούκιτς), Στοχ, Λούκας, Σαλπιγγίδης (75′ Νέτσιντ).

Εργοτέλης: Αθανασίου, Ρέντζας, Κοιλιάρας, Μεχία, Γιοβάνοβιτς, Πελέ, Καρντόσο (69′ Κοζορώνης), Μπουχαλάκης (81′ Σαρρής), Χαντί, Βερπακόφσκις (74′ Ρομάνο), Διαμαντάκος.