IΣΟΠΑΛΙΑ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ, ΤΟ ΑΠΟΛΥΤΟ Ο ΑΣΤΕΡΑΣ

20:45 2/9/2012 - Πηγή: Matrix24

Το 0-0 σημάδεψε το παιχνίδι του Αρη με τον ΟΦΗ στο Κλεάνθης Βικελίδης.

Οι δύο ομάδες ουσιαστικά μοιράστηκαν από ένα ημίχρονο. Στο πρώτο οι γηπεδούχοι ήταν σαφώς καλύτεροι από τους αντιπάλους τους αλλά δεν κατάφεραν να μετουσιώσουν την κυριαρχία τους σε γκολ.
Ο ΟΦΗ πήρε τα ηνία της αναμέτρησης στο δεύτερο μέρος, έχασε μεγάλη ευκαιρία με τον Κουτσιανικούλη

(είχε σουτ στο δοκάρι) το 0-0 όμως παρέμεινε μέχρι το τέλος. Το τελικό αποτέλεσμα βολεύει περισσότερο τους Κρητικούς.
Στην Τρίπολη, ο τοπικός Αστέρας δυσκολεύτηκε μόνο στο πρώτο ημίχρονο κόντρα στην Κέρκυρα.
Στην επανάληψη, οι Αρκάδες πάτησαν γκάζι και έφτασαν εύκολα στη δεύτερη επιτυχία τους στο πρωτάθλημα με το ευρύ 3-0.
Το σκορ άνοιξε με αυτογκόλ του Χαμπλ στο 61′, το 2-0 έγραψε ο Περόνε στο 73′ ενώ το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Πιπίνης στο 76′.

Οι συνθέσεις

Άρης (Κατσαβάκης): Διούδης, Γιαννίτσης (57′ Σουνάς), Παπαζαχαρίας, Παντίδος, Καζναφέρης, Τριανταφυλλάκος, Καπετάνος, Γιαννιώτας, Νταμαρλής (72′ Μαργαρίτης), Ψυχογιός, Κοέλιο (62′ Γκέσιος).

ΟΦΗ (Αναστόπουλος): Γουναρίδης, Βερόν, Μπανούσης, Χαριτωνίδης, Μονιάκης, Ζορμπάς (87′ Ζαχαράκης), Κουτσιανικούλης (85′ Λαμπρόπουλος), Παπάζογλου, Βάντο, Σόουζα, Σίσιτς (92′ Καπουράνης).

Αστέρας Τρίπολης (Τσιώλης): Φούλοπ, Τσαμπουρής, Πιπίνης, Σανκαρέ, Μπαρτολίνι, Ουσέρο, Ράγιος (80′Αλβάρο), Μπακασέτας (58′Ντε Μπλάσις ), Ναβάρο, Περόνε (81′ Ντινιωτάκης), Αλβάρες.

Κέρκυρα: (Μάντζιος): Αναστασόπουλος, Μπουκουβάλας, Έντερ, Βενέτης, Κοντοδήμος, Χαμπλ, Ηλιάδης (63′ Καραπέτσας), Καραλής, Τσουμάνης (63′ Τσοκάνης), Λεόν, Μπάρκογλου (74′ Αγρίτης).