Νίκησε στο 93΄με… «χρυσή» αλλαγή τον Φιλέντα

15:41 26/2/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Με ένα γκολ του Γιώργου Φιλέντα στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Απόλλων Παραλιμνίου νίκησε 1-0 στη Χρυσούπολη το Νέστο για την εξ αναβολής 16η αγωνιστική του πρώτου ομίλου της Γ εθνικής.

Η Σερραϊκή ομάδα πέτυχε την τέταρτη φετινή εκτός έδρας νίκη της παίρνοντας τη ρεβάνς από τον Νέστο που είχε νικήσει στον πρώτο γύρο με το ίδιο σκορ στο Παραλίμνιο. Σκόρερ της αναμέτρησης ο Γιώργος Φιλέντας, η «χρυσή» αλλαγή του Παύλου Δημητρίου. Ο 21χρονος επιθετικός πέτυχε το γκολ

στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων σε ένα μέτριο παιχνίδι, όπου απουσίαζαν οι καλές φάσεις από τις δυο εστίες.

Νέστος Χρυσούπολης: Σουμουλίδης, Καζαντζίδης (77ο λ.τρ. Βακιρτζής), Μαρκάκης Δ., Παυλακάκης, Κωνσταντινίδης, Κοντογιάννης (61ο Βαλαβανόπουλος), Μενίκου, Λάσπατζης, Αποστολίδης, Τόρες, Κούτεφ (84ο Μαϊδανός).

Απόλλων Παραλιμνίου: Τοτολίδης, Κοσμίδης, Γαλακτερός, Παναγιωτίδης, Μερεσιώτης, Τριανταφύλλου, Λιάρας (84ο Σελαλματζίδης), Δέντσας, Γαϊδαρτζής, Ναλμπάντης (80ο Ρούμπος), Μεντής (62ο Φιλέντας).