Καλή εμφάνιση του ΙΚΑΡΟΥ στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα

11:32 19/10/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Με πολύ καλή εμφάνιση και καλά πλασαρίσματα ολοκληρώθηκε στον Πύργο για τους αθλητές του ΙΚΑΡΟΥ Ρόδου, ο 3ος αγώνας του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος MotoCross Νοτίου Ελλάδας.
Ο Βασίλης Χρυσοχός μετά από αποχή σχεδόν δύο χρόνων από τις πίστες, έκανε πολύ καλή εμφάνιση και τελικά κατέκτησε την 4η και 2η θέση στα δύο σκέλη της ΜΧ2. Στα χρονομετρημένα το πρωί της Κυριακής είχε την 2η θέση.
Ο Φραγκίσκος Ζούνης συμμετέχοντας στην κατηγορία EXPERT κατέκτησε την 8η και 9η θέση, ενώ στα χρονομετρημένα πήρε την 1η θέση. Ο Φραγκίσκος αγωνίστηκε με μοτοσικλέτα 250cc, ενώ οι αντίπαλοί του με μοτοσικλέτες 450cc.
-Στα Μέγαρα και στον τελευταίο αγώνα του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος μοτοσικλέτας Ταχύτητας, ο Γιάννης Κλαδογένης, έχοντας πολλά μηχανικά προβλήματα, πήρε τη 12η θέση, σε μία πίστα στην οποία αγωνιζόταν για πρώτη φορά.