Αγώνας διάρκειας πέντε λεπτών με ένα…γκολ!

18:08 23/11/2016 - Πηγή: ΕΡΤ

Η «ομορφιά» του ποδοσφαίρου δεν έχει σύνορα και διοργανώσεις.

Όσο εντυπωσιακό είναι να σημειώνονται 12 γκολ σε έναν αγώνα (Ντόρτμουντ-Λέγκια Βαρσοβίας 8-4 για το τσάμπιονς λιγκ) το ίδιο εντυπωσιακό είναι να σημειώνεται ένα γκολ σε αγώνα διάρκειας πέντε λεπτών! Αυτό έγινε σήμερα στο τοπικό πρωτάθλημα της ΕΠΣ Σερρών και στον αγώνα της Δόξας Λιθοτόπου με τον Οδυσσέα Αναγέννησης. Ο αγώνα είχε διακοπεί πριν λίγες μέρες στο 85ο με το σκορ ισόπαλο 2-2 και σήμερα παίχτηκαν

τα εναπομείναντα πέντε λεπτά. Οι δύο ομάδες πήγαν στη σέντρα, ο αγώνες ξεκίνησε, στο 2ο λεπτό (στο 87ο δηλαδή) μετά από πάσα του Λάππα ο Δημήτρης Αμαραντίδης με σουτ πέτυχε γκολ κι έδωσε χρυσό τρίποντο στην ομάδα του που βρίσκεται πλέον στην δεύτερη θέση του βαθμολογικού πίνακα. Μετά από τρία λεπτά το παιχνίδι ολοκληρώθηκε αποδεικνύοντας για ακόμη μια φορά ότι το ποδόσφαιρο είναι ο «βασιλιάς των σπορ». Τυχεροί του αγώνα και οι δύο φροντιστές που μάλλον δεν θα χρειαστεί να… πλύνουν τα ρούχα γιατί το ποδόσφαιρο παίζεται μέχρι το τελευταίο… πέμπτο λεπτό!!!!