Nέα ήττα για την Τελχινίδα

11:53 22/2/2017 - Πηγή: ΕΡΤ

Παίζοντας καλά μόνο στην αρχή των δύο πρώτων σετ και στο τέλος του τρίτου, οι γυναίκες της Τελχινίδας ηττήθηκαν εκτός έδρας, από τον Αστέρα Αγ. Δημητρίου στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής της Α2 Γυναικών.

Οι γηπεδούχες ήταν πιο αποτελεσματικές επιθετικά και δυσκόλεψαν πολύ τις ροδίτισσες με το συμπαγές μπλοκ τους.

Την ερχόμενη Κυριακή η Τελχινίδα θα υποδεχτεί στο Βενετόκλειο το μεγάλο φαβορί για την 1η θέση στον 2ο υποόμιλο του Α’ ομίλου, τον αήττητο

Πορφύρα.

ΓΣ Αστέρας Αγ. Δημητρίου – ΡΣΦΠ Τελχινίς 3-0 σετ σε 71′(25-15 σε 25΄, 25-16 σε 21 και 25-19 σε 25′)

Αστέρας: (Βασίλης Αρναούτης) Μάρκου (λ), Παπαδημητρίου (λ), Αγγελάκου, Ράπτη, Νιάρχου, Καρκατζούδη, Σταματέλου, Γεωργακοπούλου, Δελαγα, Φιλίππου, Μερκούρη, Βασιλειάδου, Λεκατσά και Βακαλοπούλου.

Τελχινίς: (Νίκος Τσιντομηνάς) Αγλαΐα Σκορδά, Καρολίνα Χρυσοχού, Ματίνα Γιαννέλη, Μαρία Βρατσάλη, Ελένη Μητροπούλου, Φαμπιόλα Τερζίου, Νικολέτα Αμορανίτη (λ), Κέλυ Δαουτοπούλου, Αναστασία Αποστολάκη και Γεωργία Βερβερίδη.

Διαιτητές του αγώνα ήταν ο Θωμάς Πικραμένος, η Κωνσταντίνα Καντλή και η Νάταλι Εμμανουηλίδη.