Ντεμπούτο για Ροναλντίνιο και στην κορυφή η Ατλέτικο Μινέιρο

Γούρικος αποδείχθηκε ο Ροναλντίνιο, καθώς ντεμπούταρε για την Ατλέτικο Μινέιρο στο εκτός έδρας 1-0 επί της Παλμέιρας, σκορ που έφερε τους νικητές στην κορυφή του Brasileirao.H Ατλέτικο πήρε τους τρεις βαθμούς στην αναμέτρηση του Σάο Πάολο χάρη σε γκολ του Ζο στο 48ο λεπτό. Μάλιστα η Μινέιρο κυριάρχησε στον αγωνιστικό χώρο, ειδικά στο πρώτο ημίχρονο, εκμεταλλευόμενη τις απουσίες των γηπεδούχων. Τελικά απαιτήθηκε
ένα τυχερό γκολ στο 48ο λεπτό, όταν ο σκόρερ άλλαξε την πορεία της μπάλας και την έστειλε στα αντίπαλα δίχτυα. Θετικός ήταν και ο Ροναλντίνιο στο ντεμπούτο του. Πλέον η Ατλέτικο Μινέιρο έχει δέκα βαθμούς, ενώ η Παλμέιρας έμεινε στον έναν.Στο παιχνίδι της τέταρτης αγωνιστικής, που προβλήθηκε από το WEB TV του Onsports, η Φλαμένγκο επικράτησε με 3-1 της Κοριτίμπα. Η προηγούμενη ομάδα του Ροναλντίνιο ξεκίνησε με… τρελή ταχύτητα τον αγώνα και διαμόρφωσε το 2-0 στο δωδέκατο λεπτό. Σκόρερ ήταν οι Βάγκνερ Λοβ και Λουίζ Αντόνιο. Ωστόσο οι φιλοξενούμενοι μείωσαν σε 2-1 στο 23ο λεπτό με τον Έμερσον, που ολοκλήρωσε πετυχημένα την… πρώτη επίθεση της Κοριτίμπα. Οι «μενγκάο» διασφάλισαν το τρίποντο στο 90ό λεπτό, όταν ο Ερνάνε πέτυχε το παρθενικό του γκολ με τη Φλαμένγκο.Η επιτυχία πανηγυρίστηκε έξαλλα, καθώς οι νικητές είχαν αναδειχθεί ισόπαλοι στα πρώτα τρία ματς της διοργάνωσης. Αντίθετα, η Κοριτίμπα έμεινε στους τρεις βαθμούς.Παρακάτω όλα τα σαββατιάτικο (09/06) αποτελέσματα του βραζιλιάνικου πρωταθλήματος:Φλαμένγκο-Κοριτίμπα 3-1Παλμέιρας-Ατλέτικο Μινέιρο 0-1{youtube}e6aIT9l-EzQ{/youtube}