Διακοπή στο Σαν Χουάν

Διακόπηκε στο 85ο λεπτό ο αγώνας της Σαν Μαρτίν Ντε Σαν Χουάν με την Βελέζ Σάρσφιλντ λόγω εισβολής των οπαδών στον αγωνιστικό χώρο, ενώ οι γηπεδούχοι έχαναν με 3-1.Διπλασίασε το προβάδισμά της η Βελέζ με τον Λούκας Πράτο στο 84ο λεπτό και οι οπαδοί της Σαν Μαρτίν αποφάσισαν να εκφράσουν τη δυσαρέσκεια τους εισερχόμενοι στο γήπεδο. Μοιραία, ο διαιτητής υποχρεώθηκε να διακόψει το ματς.Μόλις στο 79ο λεπτό ο Λεάντρο Βελάσκεζ σημείωσε το νικητήριο γκολ της αναμέτρησης, ενώ ο αγώνας όδευε προς την ισοπαλία, αποτέλεσμα
που μάλλον θα ήταν δικαιότερο με βάση την εμφάνιση των δύο ομάδων. Άλλωστε ένα αυτογκόλ του Κρίστιαν Γκραμπίνκσι άνοιξε το σκορ υπέρ της Βελέζ, ενώ ο Φακούντο Αφρακίνο ισοφάρισε σε 1-1 λίγο πριν από τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου.Σαν Μαρτίν Ντε Σαν Χουάν: Πόκρινιτς, Γκραμπίνσκι (76’ Ζαμπόνι), Σααβέδρα, Γκαλάρζα, Λάντα, Μπούστος, Καρούσκα (70’ Νούνιεζ), Μπογάδο, Αφρακίνο, Πένκο (46’ Καπράρι), Γκαρσία.Βελέζ Σάρσφιλντ: Μπαροβέρο, Πάπα, Ορτίζ, Τόμπιο, Περούτσι, Ραμίρεζ (78’ Βελάσκεζ), Καμπράλ (73’ Ντεσάμπατο), Κέρο, Καντέρος, Ομπόλο (60΄ Ινσούα), Πράτο.Θυμηθείτε τα παιχνίδια που ολοκληρώθηκαν νωρίτερα για την δέκατη αγωνιστική της Clausura.