Η Ρεάλ Βασίλισσα του κόσμου! Νίκησε 4-1 την Αλ Αΐν στον τελικό

21:39 22/12/2018 - Πηγή: Aixmi

Η Ρεάλ Μαδρίτης είναι η αδιαφιλονίκητη Βασίλισσα στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο! Το απέδειξε και απόψε νικώντας την Αλ Αΐν τού Μάρκους Μπεργκ με 4-1, στον τελικό του Παγκοσμίου Κυπέλλου συλλόγων, που διεξηχθη στο Αμπου Ντάμπι. Έτσι, έγινε η μοναδική ομάδα με 4 κατακτήσεις, αφήνοντας πίσω τηΜπαρτσελόνα, που έχει τρεις κατακτήσεις στο Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων.

Real Madrid C.F.

@realmadrid

¡CLUB WORLD CUP CHAMPIONS 2018! ¡VAMOS!#RMCWC

| #HalaMadrid

Οι Μαδριλένοι έγιναν έτσι η πιο επιτυχημένη ομάδα στο θεσμό, καθώς έφτασαν στους τέσσερις τίτλους και ξεπέρασαν την άσπονδη αντίπαλό τους, Μπαρτσελόνα, με την οποία μετρούσαν ίσα τρόπαια έως σήμερα. Παράλληλα, οι «μερένχες» έγιναν η πρώτη ομάδα με τρεις συνεχείς κατακτήσεις στο Παγκόσμιο Κύπελλο συλλόγων.

@realmadrid

¡CAMPEONES DEL MUNDO! #RMCWC | #HalaMadrid

12,3 χιλ.

Ο τελικός είχε εξαρχής ξεκάθαρο φαβορί, κι αυτό ήταν η «βασίλισσα». Η Ρεάλ Μαδρίτης είχε αρκετές ευκαιρίες για ακόμη ευρύτερο σκορ, με τους Μπενζεμά, Μπέιλ και Λούκας. Ακόμη κι έτσι, όμως, η ομάδα του Σαντιάγκο Σολάρι προηγήθηκε 3-0 με γκολ των Μόντριτς (14΄), Γιορέντε (60΄) και Σέρχιο Ράμος (79΄). Πριν το 1-0 όμως, οι οικοδεσπότες έχασαν μοναδική ευκαιρία να ανοίξουν το σκορ.

Sameh@BigCasi14

Seconds before Modric’s goal. Game changer.

13

8:27 μ.μ. – 22 Δεκ 2018Δείτε άλλα Tweet του χρήστη SamehΠληροφορίες και απόρρητο για τις Διαφημίσεις του Twitter

¹⁷@VazquezWorld_

58’ Llorente GOAL!! 2-0 REAL

12

7:54 μ.μ. – 22 Δεκ 2018

deckchairs on neptune@pranayvats

The Ramos goal from the stands

68:16 μ.μ. – 22 Δεκ 2018

Οι Άραβες μείωσαν στο 86΄, με τον Σιοτάνι να σημειώνει το «γκολ της τιμής» με όμορφη μακρινή κεφαλιά, ενώ στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων ο Ναντέρ, από προσπάθεια του Βινίσιους, έστειλε την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του για το τελικό 4-1.

hito-shit@Sackey0022

SHIOTANI〜快挙!
カイオとハイタッチ〜(^^)

1

8:16 μ.μ. – 22 Δεκ 2018

The post Η Ρεάλ Βασίλισσα του κόσμου! Νίκησε 4-1 την Αλ Αΐν στον τελικό appeared first on Aixmi.gr - Ειδήσεις από την Ελλάδα και όλο τον κόσμο - Έκτακτη επικαιρότητα.