Σούπερ Λίγκα (3η αγωνιστική): ΠΑΟΚ-Αστέρας Τρίπολης 2-1

20:46 16/9/2012 - Πηγή: E-Typos
Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, ο ΠΑΟΚ κατάφερε να πάρει τη νίκη στην Τούμπα με 2-1 επί του Αστέρα Τρίπολης για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα. Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με πέναλτι του Περόνε στο 20', οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν με σουτ του Λάζαρ στο 46' και πέτυχαν την ανατροπή με πέναλτι του Αθανασιάδη στο 88'. Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Μπαρτολίνι με δεύτερη κίτρινη κάρτα.
Η ομάδα του Σάκη Τσιώλη ήταν καλύτερη στο α' ημίχρονο και είχε ένα εκρηκτικό δεκάλεπτο, όπου πέτυχε δύο γκολ και είχε και δύο δοκάρια. Στο 20' ο Κουμάλο ανέτρεψε τον Ναβάρο μέσα στην περιοχή, ο Μήτσιος έδωσε πέναλτι και ο Περόνε που το εκτέλεσε εύστοχα έκανε το 0-1. Στο 26' και στο 27' ο ο Ράγιος με σουτ