Σούπερ Λίγκα (29η ημέρα): ΠΑΣ Γιάννινα-Ολυμπιακός 0-4

21:40 18/4/2012 - Πηγή: E-Typos
Με ξέσπασμα στο β' ημίχρονο, ο πρωταθλητής Ολυμπιακός πέρασε νικηφόρα με 4-0 από την έδρα του ΠΑΣ Γιάννινα, για την 29η αγωνιστική του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ της Σούπερ Λίγκα. Δύο γκολ σημείωσε ο Τζιμπούρ (64΄, 71΄) και από ένα οι Μιραλάς (53΄), Φετφατζίδης (75΄).
Το ματς ήταν αδιάφορο και για τις δύο ομάδες κι αυτό μάλλον λειτούργησε ανασταλτικά στο α' ημίχρονο, το οποίο καταναλώθηκε σε κάποια σουτ, κυρίως από την πλευρά των παικτών του Ολυμπιακού, και μόνο δύο καλές ευκαιρίες, η πρώτη για τους γηπεδούχους, στο 27', όταν σε γύρισμα του Κυριάκου ο Βίλα δεν κατάφερε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα και η δεύτερη για τους φιλοξενούμενους, στο 31', όταν ο Μιραλάς πήρε την κάθετη πάσα του Φουστέρ, αλλά άνοιξε το κοντρόλ και ο Κηπουρός