Κύπελλο Ελλάδας: Ατρόμητος - Φωστήρας 7-0

Ο Ατρόμητος διέλυσε με 7-0 τον Φωστήρα και πήρε πανηγυρικά την πρόκριση για την φάση των «16» του Κυπέλλου Ελλάδας. Τα τέρματα για την ομάδα του Περιστερίου πέτυχαν οι Γεωργίου (5΄), Καραμάνος (16΄, 30΄) Κάργας (αυτ. 33΄), Ιγκλέσιας (40΄) , Καραγκούνης (63΄) Ταυλαρίδης (70΄).

Ο Ατρόμητος που στον πρώτο αγώνα είχε κερδίσει με 1-0 θέλησε από νωρίς να ξεκαθαρίσει την υπόθεση πρόκριση και το κατάφερε ανοίγοντας το σκορ στο 5 λεπτό με τον Γεωργίου. Στην συνέχεια ανέλαβε δράση
ο Καραμάνος που πέτυχε δύο τέρματα (16΄, 30΄) ανεβάζοντας το δείκτη του σκορ στο 3-0. Το 4-0 έγινε με αυτογκολ του Κάργα (33΄) ενώ ο Ιγκλέσιας στο 40΄ έκανε το 5-0 που ήταν και το σκορ ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίκτες του Γιώργου Παράσχου πέτυχαν άλλα δύο τέρματα. Συγκεκριμένα ο Καραγκούνης έκανε το 6-0 στο 63΄ ενώ το τελικό 7-0 διαμόρφωσε με κεφαλιά ο Ταυλαρίδης (70΄).

Ατρόμητος (Παράσχος): Τζενάμο, Ταυλαρίδης, Φυτανίδης, Νάστος, Γιαννούλης (46' Παπουτσογιαννόπουλος), Ιγκλέσιας (46' Μπάλλας), Καραγκούνης (68' Μπρίτο), Γεωργίου, Γκαρσία, Φάμπιο, Καραμάνος

Φωστήρας (Ματάισεν): Παπαδόπουλος, Τασουλής (46' Γιαννούλης), Καμπάσης, Κάργας, Τεγούσης, Κόντι, Κακαράς, Κουλιμπαλί, Μακρίδης, Γιόνδης (71' Σεχολάρι), Κιμανί