Τάσος Χατζηγιοβάνης: Με ρόδα πανηγύρισε το γκολ του

Γράφει ο Κωνσταντίνος ΚαραμάνογλουΤελειόφοιτος Sport Management

Χθες (7/12) η Ανκαραγκούτσου αντιμετώπισε την Ισκεντερούνσπορ στο κύπελλο Τουρκίας (Türkiye Kupası) για τον 4ο γύρο για την πρόκριση στους 32. Η Ανκαραγκούτσου κέρδισε με σκορ 3-1, με τον τελευταίο τέρμα να σκοράρει ένα δικό μας παιδί. Όπως ο Πέλκας που σκόραρε (στο παιχνίδι Μπασακσεχίρ – Σανλιούρφασπορ) έτσι και ο Τάσος Χατζηγιοβάνης σημείωσε το πρώτο τέρμα του στη σεζόν με τη φανέλα της Ανκαραγκιουτζιού, όπου έχει αγωνιστεί και με τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά,

ο Έλληνας μεσοεπιθετικός έφυγε στην πλάτη της άμυνας στο 75ο λεπτό, κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, πανηγυρίζοντας το γκολ με ρόδα. Ο Χατζηγιοβάνης αγωνίστηκε μέχρι το 85ο λεπτό για τους νικητές, ενώ ο άλλος Έλληνας που αγωνίζεται στην ίδια ομάδα, ο Στέλιος Κίτσιου έγινε αλλαγή στο 70ο λεπτό.

ANKARAGÜCÜ İKİNCİ YARI TURLADI!

#ZiraatTürkiyeKupası – 4. Tur | Ankaragücü 3 – 1 İskenderunspor

16′ R. Bajic
22′ Kutay Yokuşlu
68′ Efkan Bekiroğlu
75′ T. Chatzigiovanis pic.twitter.com/AQFOtf19uj