Τάκης Λεμονής: «Γλυκόπικρη αυτή η νίκη»

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

– του Αντώνη Γεωργακόπουλου

Ο Ολυμπιακός δεν είχε ένα εύκολο βράδυ στη Νέα Σμύρνη για την 7η αγωνιστική της Superleague.

Οι «ερυθρόλευκοι», παρά το γεγονός πως ανέτρεψαν το εις βάρος τους 1-0 από το 3ο λεπτό και κατάφεραν να κάνουν το 1-3, ισοφαρίστηκαν μέσα σε δύο λεπτά (83′-84′), παίρνοντας τη νίκη

με ένα αμφιλεγόμενο πέναλτι του Κώστα Φορτούνη στο 87′.

Η νίκη αυτή, άφησε στον Τάκη Λεμονή, τεχνικό του Ολυμπιακού, μια γλυκόπικρη γεύση, όπως δήλωσε και ο ίδιος.

«Πρέπει να ξαναδούμε ορισμένα πράγματα, ώστε να έχουμε μια σαφή εικόνα του ματς. Για 70 λεπτά είχαμε τον πλήρη έλεγχο και μέχρι εκείνο το σημείο έπρεπε να βάλουμε ακόμα δύο γκολ.

Αντιδράσαμε γρήγορα μετά το γκολ που δεχθήκαμε στο ξεκίνημα και πήραμε νίκη που αφήνει μια γλυκόπικρη γεύση. Όμως δεν ήταν καλή η αντίδραση που είχαμε στο τέλος. Πρέπει να κάτσουμε και να συζητήσουμε για να βρούμε λύσεις.

Ήταν πολύ μεγάλη η ψυχρολουσία στο 1-0 που δεχθήκαμε, γιατί προερχόμασταν από άσχημα αποτελέσματα, όμως στη συνέχεια το ματς έδειξε να κυλάει καλά και δημιουργήσαμε φάσεις. Σίγουρα πάνω από όλα μετράει η νίκη. Όμως αν πω ότι είμαι ευχαριστημένος με τη γενικότερη εικόνα, δεν θα είναι αλήθεια», δήλωσε ο 57χρονος προπονητής.

Το άρθρο Τάκης Λεμονής: «Γλυκόπικρη αυτή η νίκη» εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.