ΠΑΟΚ: Έπιασε τον Ολυμπιακό στην κορυφή με τη νίκη στο Αγρίνιο (0-1)

Τον Ολυμπιακό στην κορυφή της βαθμολογίας «έπιασε» ο ΠΑΟΚ με τη νίκη που πέτυχε χθες στον αγώνα του με τον Παναιτωλικό στο Αγρίνιο, ο οποίος «έκλεισε» την 4η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Super League. Ο δικέφαλος πέτυχε το γκολ που έκρινε την αναμέτρηση (0-1)

στο 36ο λεπτό όταν μετά από ωραία προσωπική ενέργεια ο Μακ κέρδισε πέναλτι το οποίο εκτέλεσε επιτυχημένα ο ίδιος.

Ο ΠΑΟΚ ήταν αρκετά καλός και είχε ευκαιρίες, όπως όμως και ο Παναιτωλικός ο οποίος πάλεψε το παιχνίδι και λίγο έλειψε να ισοφαρίσει στις καθυστερήσεις. Μετά από τη νίκη αυτή ο ΠΑΟΚ έφτασε τους δέκα βαθμούς στη SupeLeagueκαι βρίσκεται μαζί με τον Ολυμπιακό στην πρώτη θέση.