Ο Ενσαλίβα «εκδικήθηκε» την ΑΕΚ

Με γκολ του Ενσαλίβα, πρώην παίκτη της «Ένωσης», η Καβάλα νίκησε με 1-0 την ΑΕΚ και πήρε την πρόκριση για την επόμενη φάση του Κυπέλλου Ελλάδας, όπου θα αντιμετωπίσει τον Ολυμπιακό. Το μοναδικό τέρμα σημειώθηκε στο 53ο λεπτό.

Η ΑΕΚ που ήταν κατώτερη των περιστάσεων, δεν δημιούργησε πολλές ευκαιρίες και διαμαρτύρεται για ένα πέναλτι που δεν της δόθηκε στο 70ο λεπτό, πρόσθεσε άλλη μία «μαύρη σελίδα» στην ιστορία της, καθώς αποκλείστηκε από ομάδα μικρότερης κατηγορίας.

Οι συνθέσεις:

ΑΕΚ: Αραμπατζής, Αρκούδας, Μπουγαΐδης (66' Παυλής), Κουτρουμπής, Τσούπρος, Τσουκαλάς, Γροντής, Γκερέιρο, Σταματής (83' Κατσικοκέρης), Λαγός, Τσίτας (75' Παπαδημητρίου).

Καβάλα: Αποστολίδης, Τριποτσέρης, Παγώνης, Γελαδάρης (64' Πλιάγκας), Χλωρός (90' Παπαγερίδης), Ενσαλίβα, Αναστασόπουλος (74' Οξύζογλου), Μαραγκός, Καλαγκάνης, Ντιέ, Μπρατσιάνι.