Με το δεξί ξεκίνησε ο Πλατανιάς στο πρωτάθλημα

Attikipress.gr |Ηλεκτρονική ενημέρωση.

Εύκολο διπλό για τον Πλατανιά απέναντι στην νεοφώτιστη Κέρκυρα, σκόρερ ο Γιακουμάκης στο 11 λεπτό.

Το ματς

Το γρήγορο γκολ του Γιακουμάκη στο 11′ μετά από πολύ όμορφο συνδυασμό των παικτών έβαλε από νωρίς σε θέση οδηγού την ομάδα της Κρήτης, η οποία συνέχισε να φτιάχνει ευκαιρίες όπως αυτή στο 15′ και πάλι με τον Γιακουμάκη αλλά και

το σουτ του Μανούσου στο 21′.

Λίγα πράγματα στα υπόλοιπα λεπτά με τους φιλοξενούμενους να κρατούν άνετα το προβάδισμα.

Πιο σοβαρή στην επανάληψη η Κέρκυρα αλλά και πάλι λίγη επιθετικά. Ωστόδο διαμαρτύρεται για την μη αποβολή του Τσουράκη στις αρχές του δευτέρου μέρους με δεύτερη κίτρινη κάρτα.

Πολύ κακός ο ρυθμός του ματς στο δεύτερο 45λεπτο, πολλά λάθη κυρίως από πλευράς γηπεδούχων, καμιά αξιοσημείωτη φάση μπροστά από τις δύο εστίες με το 0-1 να μένει ως το τέλος.

ΚΕΡΚΥΡΑ (Μιχάλης Γρηγορίου): Κουτζαβασίλης, Ντιμιτρόφσκι, Ναζίμ, Βενέτης, Ζορμπάς(75′ Γεωργακόπουλος), Γκόμες, Κόντος(68′ Γεωργίου), Σιόντης, Επστάιν, Ντιόγκο, Τουράμ

ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ (Γιώργος Παράσχος): Σωτηρίου, Βάντερσον, Καρυπίδης, Μπανανά, Αποστολόπουλος, Στανισάβλιεβιτς, Γκνιάτιτς, Μενδρινός(77′ Κάργας), Μανούσος(90+2′ Ντίνας), Τσουράκης(64′ Ντεβέσα), Γιακουμάκης

Το άρθρο Με το δεξί ξεκίνησε ο Πλατανιάς στο πρωτάθλημα εμφανίστηκε πρώτα στο Alphafreepress.gr.